کد خبر: 3000

تاریخ انتشار: مهر ۲, ۱۳۹۴

دکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: بهار تعلیم و تربیت و روز آغازین مدرسه را تبریک گفته و از خدای متعال توفیق آینده‌سازی برای دانش آموزان کشور خواستار شد. وزیر ارتباطات با […]دکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است دکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است 15 9 23 11242424865 orig1

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: بهار تعلیم و تربیت و روز آغازین مدرسه را تبریک گفته و از خدای متعال توفیق آینده‌سازی برای دانش آموزان کشور خواستار شد.

وزیر ارتباطات با بیان این که همه امید کشور به شماست، افزود: خودسازی، نظم و تحصیل مناسب، به طور یقین در شخصیت شما تاثیر گذار بوده و آینده کشور را به خوبی خواهید ساخت.

وی اظهار داشت: طی یک دهه گذشته فضای جدیدی در مقابل فضای واقعی ایجاد شده است و این فضا فرصتی ایجاد کرده که مسایل متعدد اقتصادی، امنیتی، اخلاقی، حریم خصوصی و آموزشی که در دنیای امروز با آن مواجه هستیم در این فضای مجازی قابلیت شبیه سازی دارد.

وی تاکید کرد: در فضای مجازی با مسایل متعدد فرهنگی، اقتصادی و امنیتی مواجه ایم به گونه ای که فضای مجازی را می‌توان امتداد فضای واقعی برشمرد و از آن به عنوان انقلاب دوران جدید یاد می کنند. انقلابی که تمام عرصه ها را تحت تاثیر خود قرار داده است.

دکتر واعظی خاطر نشان کرد: موضوع فضای مجازی، سبک زندگی و فرهنگ ها را تغییر داده و بر ابعاد مختلف بسیار تاثیر گذار گذاشته است بنابراین هم فرصت و هم تهدید است و باید بگونه ای رفتارکنیم که از فرصت ها استفاده و تهدیدها را به حداقل برسانیم.

وزیر ارتباطات تسهیل دسترسی به اطلاعات در دنیای امروز نسبت به گذشته را فرصت خوبی در راستای آموزش علمی دانست و گفت: سرعت در کارها به واسطه این فناوری امکان پذیر شده است. اما اگر نگاه ما به فضای مجازی وبگردی و سرگرمی صرف باشد، این یک تهدید است.

وی نگاه سرگرمی محور به این فضا را موجب خستگی روحی دانست و افزود: درصورتی که ازاین پدیده به صورت هدفمند استفاده نکنیم عمرخود را تلف کرده ایم.

دکتر واعظی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: فضای مجازی مثل یک سیل است و برخورد منفعلانه با این موضوع ویران کننده است. اما برخورد هوشمندانه و هدفمند با آن، منجر به آبادانی بیشتر می‌شود.

وی هدف شورای عالی فضای مجازی را در این راستا برشمرد و گفت: این شورا به دنبال تشخیص فرصت‌ها، تهدیدها و آینده نگری است تا با استفاده مناسب از فرصت های به وجود آمده و با فرهنگ سازی در برابر تهدیدها، جوانان دریابند که با پدیده ای مواجه هستند که با استفاده از ظرفیت‌های آن می‌توانند به ارتقای سطح علمی خود کمک کنند.

دکتر واعظی اشاره به رویکرد دنیا در زمینه فناوری اطلاعات به عنوان پیشران توسعه و توانمندساز تمام بخش‌ها افزود: برای حضور در عرصه جهانی باید به این سمت پیش برویم، به ویژه اینکه جوانان فارغ التحصیل در این بخش بسیار با استعداد هستند.

وی ادامه داد: در رشته کامپیوتر، مخابرات و IT کارهای بزرگی در داخل و خارج کشورتوسط فرزندان این سرزمین صورت گرفته است و تعدادی از آنها در دانشگاه های بزرگ دنیا مشغول تدریس هستند.

وزیر ارتباطات با تاکید بر رونق کسب وکار در این حوزه اظهار داشت: در این حوزه با سرمایه گذاری اندک، اشتغال زیادی صورت می گیرد و این عرصه حوزه نوآوری است.

وی در پایان با اشاره به هدف کشور در استفاده از فرصت های فضای مجازی و استقبال از این پدیده نو، تاکید کرد: جوانان ما دراین حوزه باخلاقیت و نوآوری می توانند درتمام بخش های اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذارباشند و از ظرفیت های ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پیشرفت و ارتقاءکشوراستفاده کنند.

۵۶۵۶

 


Likesدکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است دکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است up(0)Dislikesدکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است دکتر واعظی دراولین روزسال تحصیلی: خلاقیت و نوآوری لازمه ایفای نقش فعال درفضای مجازی است down(0)
ارسال دیدگاه

لطفا فیلد زیر را تکمیل کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.