کد خبر: 3447

تاریخ انتشار: مهر ۴, ۱۳۹۴

بازار اینترنت اشیا ۱۱ هزار میلیارد دلار خواهد شد

امیرحسین دوایی در مراسم افتتاحیه تلکام ۲۰۱۵ در نمایشگاه بین‌المللی تهران با اشاره به اینکه صادرات بخش سخت‌افزار به واردات در سال ۹۳ رقمی ۳۶۰ میلیون دلار بوده است، اظهار کرد: این ارقام با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی استخراج شده و نشان از سهم فناوری‌های پیشرفته در صادرات کشور دارد.   […]

امیرحسین دوایی در مراسم افتتاحیه تلکام ۲۰۱۵ در نمایشگاه بین‌المللی تهران با اشاره به اینکه صادرات بخش سخت‌افزار به واردات در سال ۹۳ رقمی ۳۶۰ میلیون دلار بوده است، اظهار کرد: این ارقام با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی استخراج شده و نشان از سهم فناوری‌های پیشرفته در صادرات کشور دارد.

 

معاون فناوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه شرکت‌های فعالی در حوزه ICT داریم که یک نمونه از آنها اپراتور چهارم با رویکرد توسعه فیبر نوری در کشور است، گفت: این اپراتور فعالیت‌های خود را براساس طراحی پایه‌ای که مبتنی بر نظرات مشاوران خارجی است، انجام می‌دهد و لذا همین بس که اگر سهم طراحی پایه دست شرکت‌های ایرانی باشد به اندازه‌ای درجه آزادی پیدا می‌کنند که صنعت این بخش رونقی بیش از این خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه وقتی در تجهیزات دانشبر ورود می‌کنیم و صنعت دانش‌محور می‌شود دچار نقطه‌ضعف می‌شویم گفت: در این شرایط چاره‌ای نداریم جز اینکه توانمندی‌های خود را ارتقا داده و به این چرخه ورود کنیم.

 

دوایی با اشاره به اینکه بازار اینترنت اشیا در سال‌های آینده به ۱۱ هزار میلیارد دلار خواهد رسید، عنوان کرد: طبق پیش‌بینی‌های بین‌المللی نیمی از این بازار در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار دارد و آنقدر بزرگ است که زمینه ورود برای همه فعالان این حوزه باز است.

 

معاون فناوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه بزرگترین اینترنت اشیا شامل تعامل بین ماشین‌هاست تصریح کرد: در حوزه اتوماسیون بزرگترین بازار اینترنت اشیا را خواهیم داشت و باید بگویم که بزرگترین بازار آینده خدماتی B2B است.

 

 

Likesبازار اینترنت اشیا ۱۱ هزار میلیارد دلار خواهد شد بازار اینترنت اشیا ۱۱ هزار میلیارد دلار خواهد شد up(0)Dislikesبازار اینترنت اشیا ۱۱ هزار میلیارد دلار خواهد شد بازار اینترنت اشیا ۱۱ هزار میلیارد دلار خواهد شد down(0)
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • هانی

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۳۹۴

  0 - 0

  همینه دیگه ظاهر به کار رو دیدن خوب نیست و باطن اون کار رو هم ببینند خوبه.

  Likes(0)Dislikes(0)

  پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا فیلد زیر را تکمیل کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.