کد خبر: 8003

تاریخ انتشار: آذر ۱۲, ۱۳۹۴

پرونده هسته ای ایران بسته میشود

سخنگوی دولت آمریکا اعلام کرد : با توجه به ارائه گزارش مدیر کل سازمان انرژی اتمی پرونده ایران در باره انرژی هسته ای را ببندد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مارک تونر، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا گفت که گزارش آژانس، ابهامات و سئوالات باقی مانده در مورد برنامه اتمی ایران را به […]

سخنگوی دولت آمریکا اعلام کرد : با توجه به ارائه گزارش مدیر کل سازمان انرژی اتمی پرونده ایران در باره انرژی هسته ای را ببندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنامارک تونر، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا گفت که گزارش آژانس، ابهامات و سئوالات باقی مانده در مورد برنامه اتمی ایران را به خوبی پاسخ داده است.

بنا بر گزارش بی بی سی فارسی او گفت که آمریکا و پنج کشور دیگری که در مذاکرات اتمی با ایران مشارکت داشتند در جلسه شورای حکام آژانس در روز ۱۵ دسامبر با مختومه شدن این پرونده موافقت خواهند کرد تا بتوانیم بر اجرای توافق جامع اتمی متمرکز شویم.

تونر افزود که گزارش آژانس با ارزیابی اطلاعاتی آمریکا که برنامه تسلیحات اتمی ایران در سال ۲۰۰۳ متوقف شده بود، همخوانی دارد.

وی گفت که توافق جامع اتمی میان ایران و گروه ۱+۵ شفافیت و دسترسی لازم را برای اقدام فوری در صورت تکرار چنین فعالیت هایی در ایران فراهم می کند.

منبع : ایسنا

Likesپرونده هسته ای ایران بسته میشود پرونده هسته ای ایران بسته میشود up(0)Dislikesپرونده هسته ای ایران بسته میشود پرونده هسته ای ایران بسته میشود down(0)
ارسال دیدگاه

لطفا فیلد زیر را تکمیل کنید. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.